Přátelé, internet je přeplněný pornem, Minecraft videem a vlogy třináctiletých budižkničemů. Najdou se dokonce i takové stránky, jejichž existence opravdu nemá ospravedlnění (třeba tohle nebo toto). Pojďme to změnit! Každý z nás máme co říct.

Za posledních pár let jsem poznal tolik zajímavých lidí, že by to vydalo na druhý Facebook. Vyrábíte funkčního R2D2 z lega? Žili jste ve většině asijských států a umíte plynně 6 jazyků? Učili jste na MIT a Harvardu a posledních 20 let nikde nebydlíte, ale cestujete po světě a spíte jen na Couchsurfingu? Utekli jste v šestnácti letech z domova z Filipín do Austrálie za peníze z prodeje marihuany abyste mohli studovat Medical Research? Všechny tyhle lidi jsem potkal v posledních dvou měsících.

Skoro se mi zdá, že mám na lidi s neuvěřitelnými příběhy štěstí, nicméně poučení je zde takové, že každý je něčím zajímavý, a často to bývá něco rozmanitějšího a více obohacujícího, než je dnes na internetu standardem. Prosím, podělte se o to.

Proč? Protože mě zajímá, co je ve vás ukryté. Vaše přátele to zajímá. Vaše učitele, budoucí zaměstnavatele, vaše rodiče, vaše (i budoucí) děti, ty všechny zajímá, že nejste nezajímaví. Buďte jiní, a nestyďte se to světu ukázat. Váš odkaz tu v archivech internetu může zůstat navždy. A nebo se shodou náhod můžete dostat k příležitostem, o kterých se vám ani nesnilo.

Umíte poutavě psát, vtipně vyprávět, majestátně malovat? Nebo mile mluvit, důstojně diskutovat, přesvědčivě přesvědčovat? I zdánlivě banální činnosti můžou být uměním.

Art is a personal act of courage, something one human does that creates change in another.

 

– Seth Godin

I prodávání zmrzliny s úsměvem na tváři může změnit člověku den. Toho lze dosáhnout i sehráním vtipné scénky při čekání ve frontě na poště (a věřte, že nikde není humoru za potřebí více). Být jiný, netypický, kreativní a neočekávaný se dnes vyplatí víc, než kdy dřív. Tak hurá do toho!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *